Serce

Powiedzmy, ze jest 18.15 i wracasz do domu samochodem (oczywiście sam) po niezwykle ciężkim dniu pracy. Jesteś    naprawdę zmęczony i sfrustrowany.
Jesteś naprawdę zestresowany i zdenerwowany.
Nagle odczuwasz SILNY BÓL  w klatce piersiowej, który zaczyna promieniować w kierunku ramienia i w górę w kierunku szczęki.
 Jesteś w odległości zaledwie pieciu mil (1 mila = 1,61 km) od szpitala najbliższego miejsca Twojego zamieszkania. Niestety
 nie wiesz czy będziesz w stanie tam dotrzeć.
CO ROBIĆ ???
Byłeś szkolony w udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku
pomocy w zawale serca , ale człowiek który prowadził
szkolenie nie powiedział Wam jak postępować z samym sobą !!!

JAK PRZEŻYC ATAK SERCA KIEDY JESTEŚ SAM?

Ponieważ wielu ludzi w trakcie dokonywania się zawału serca jest zdana na samych siebie, bez pomocy, osobie której serce bije nieprawidłowo i która zaczyna odczuwać omdlenie
ZOSTAJE TYLKO OKOŁO 10 SEKUND ZANIM UTRACI PRZYTOMNOŚĆ !
co robić?
ODPOWIEDŹ:
Nie panikuj, ale zacznij KASZLEĆ bardzo intensywnie powtarzając tą czynność
Przed każdym kaszlnięciem powinien być nabrany głęboki  oddech, kaszel powinien być głęboki i przedłużony w celu ewakuowania plwociny zalegającej głęboko wewnątrz klatki piersiowej.
Oddech i kaszel musi być powtarzany co dwie sekundy bez przerwy aż do chwili przybycia pomocy, lub do chwili w której poczujesz, że serce ponownie bije normalnie.
Głęboki oddech doprowadza TLEN do płuc, a ruch zwiazany z  kaszlem uciska serce i utrzymuje KRĄŻENIE krwi. Ciśnienie wywołane uciskiem na serce podczas kaszlu pomaga również odzyskać prawidłowy rytm serca. W ten sposób ofiary ataku serca mogą dotrzeć do szpitala.
Artykuł opublikowany pod numerem 240 w Journal of General  Hospital Rochester.

Tutaj mój over

ble ble